Lopuszanski logo FUNDACJA im. TADEUSZA ŁOPUSZAŃSKIEGO
LIST DO DONATORÓW - 6-GO LUTEGO 2006R.
Rydzyniak logo
 Spis Dokumentów
Główna Strona
Album
Fotografii

BIOGRAMY
Sprawozdanie - rok 2005.
Zjazd 2003 - Sprawozdanie
Fundacja
Sułkowskich,
Historia

English Text
Drodzy koledzy i ich rodziny,
donatorzy Fundacji im. Tadeusza Lopuszanskiego,

     Po latach gromadzenia szczególowej dokumentacji przez Jana Glinskiego, dzięki jego benedyktyńskiej pracy i żmudnych przygotowan wydawniczych wreszcie możemy pokazać Wam książkę poświęconą nauczycielom i uczniom Gimnazjum i Liceum im. łkowskich w Rydzynie - zbiór refleksji, korespondencji, ale przede wszystkim biogramy przeszlo 400 "Rydzyniaków", ilustrowane 220 zdjęciami wychowawców, kolegów i scenami z życia Szkoły. Znajdują się w książce biogramy kolegów z Waszych klas, którzy zginęli w czasie ostatniej wojny i tych, co przeżyli ale pozostali poza Ojczyzną, oraz licznej grupy, która źycie związała z rodziną i pracą w Polsce.

     Oddajemy ten tom w Wasze ręce, mając nadzieję, że zechcecie tę książkę mieć u siebie w domu - jako przypomnienie zasad patriotycznego wychowania, które przekazał Wam w Rydzynie dyrektor Tadeusz Łopuszański i grono wspaniałych pedagogów, jako sentymentalne czasem wspomnienie lat młodości, jako pamięć o Szkole równiez wsród Waszych bliskich czy może w końcu jako inspiracja dla współczesnych wychowawców nauczania w duchu prawdziwych wartości etycznych i patriotycznych.

     Myślę, że każdy z nas sięgając do tej publikacji przywołuje do życia historię swojej Rodziny i buduje swój własny pomost "między dawnymi a nowymi czasy". Jest to moment szczególnej refleksji nad historią, przemijaniem, ciagłością pokoleń, potrzebą przekazywania ideałów młodemu pokoleniu, sprawami wielkimi i małymi, ważnymi dla pojedynczego człowieka i całych społeczeństw. Tych którzy bezpośrednio mieli do czynienia ze Szkołą i jej ideami (pokolenie dziadków) jest coraz mniej. Działające w Fundacji pokolenie ojców, choć prężne i ciągle młode, bardzo chętnie widziałoby u swojego boku ludzi jeszcze młodszych - pokolenie wnuków. To oni pełni pomysłów, otwarci na świat i ludzi mogą stać się naszym wsparciem w walce o odnowienie Szkoły. Aby mieć bezposredni kontakt z pokoleniem wnuków potrzebne są nam ich dane, których użyjemy jedynie do celów statutowych. Bardzo prosimy o przesyłanie numerów telefonów, adresów (również tych e’mailowych) oraz informacji o powiązaniach rodzinnych

Część z Was dokonała już przedpłat na zakup książki. Tych prosimy o jeszcze trochę cierpliwości i oczekiwanie na przesyłkę. Do pozostałych zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie w formie donacji na cele statutowe Fundacji im. T. Łopuszańskiego kwoty minimum 100 zlotych na podane niżej konto, co zapewni przesłanie na podany adres egzemplarza książki. Jeżeli uda się w miarę szybko rozprowadzić nakład to nie wyczerpią się w całości skromne fundusze Fundacji, wówczas będziemy mogli wysyłać kolejne numery "Buntu".

Fundacja im. T. Lopuszanskiego,
00-391 Warszawa,
Al. 3 Maja 2/48
Z koleżenskimi pozdrowieniami
Sekretarz Zarządu


Maciej Ostrowski
Dyrektor Zarządu


Jan Bohdan Gliński

Powrót do początku strony.
Powrót do Głównej Strony Fundacji.
FUNDACJA im. TADEUSZA ŁOPUSZAŃSKIEGO
00-391 Warszawa,
Al. 3-go Maja 2 m. 48,
tel. (022) 625-51-76.

Webmaster

Proszę wpisać swoje uwagi tu (po polsku teź!), kliknij na:
Przeczytaj wpisy tu:

Ostatnia poprawka marzec 2006